E normal sa-mi pun singur zaharul in cafea???!!

Chiar asa, am ajuns sa-mi pun singur zaharul in cafeaua de dimineata de acasa, asta e treaba?
Si multe altele trebuie de o vreme sa le fac eu personal: sa-mi verific supa daca nu e prea fierbinte, sa-mi verific apa de baie daca nu o sa ma fiarba, sa-mi reglez dushul, sa decid daca sa ma barbieresc sau nu, sa hotarasc daca trebuie dus gunoiul, ce costum sa imbrac, sa-mi zic singur ca sunt ok imbracat, etc.
Eu cred ca asa nu se mai poate, cum sa fac singur atatea lucruri. In mod normal ar trebui sa iau in calcul varianta reinsurarii.
Dar vreau sa aud si alte pareri referitor la pusul zaharului din cafea.
Adaugat de brad_brad cu tema Diverse la data : 2013-01-14 14:02:40
6898 raspunsuri
flory431
  Postat de flory431 la 14 ianuarie 2013 - 14:07  
Da, e cam greu Brad. Cheam-o pe vecina :p
1565 raspunsuri
Dani28
  Postat de Dani28 la 14 ianuarie 2013 - 14:12  
Mai bine bea kfeaua fara zahar,ciorba manank-o rece,apa las-o cum o fi ,nu te mai barbierii,lasa costumul si ia niste jeans si gata viatza ta e deja mai frumoasa :)))
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 14:17  

Dani28

Mai bine bea kfeaua fara zahar,ciorba manank-o rece,apa las-o cum o fi ,nu te mai barbierii,lasa costumul si ia niste jeans si gata viatza ta e deja mai frumoasa :)))
Rautateo, nu am vrut topicul drept oda lenesului si comodului, ideea e ca singuratatea e o porcarie. Poate ai remarcat ca am facut vorbire de lucruri marunte, la nivel de gesturi, nu despre treburi gospodaresti care sa conduca la ideea de ,, caut menajera,, .
494 raspunsuri
vatcO
  Postat de vatcO la 14 ianuarie 2013 - 14:21  
Mai bine sa ti-l pui singur decat sa patesti ca mine cand mi-am pus eu zahar in cafea apoi mi-a pus si ea. Crede-ma ca 4 lingurite de zahar la o ceasca de cafea e enorm :))
1578 raspunsuri
Kiliman
  Postat de Kiliman la 14 ianuarie 2013 - 14:25  
Mda, grav! Trebuie neaparat sa renunti la zahar. Sau la cafea.
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 14:27  

vatcO

Mai bine sa ti-l pui singur decat sa patesti ca mine cand mi-am pus eu zahar in cafea apoi mi-a pus si ea. Crede-ma ca 4 lingurite de zahar la o ceasca de cafea e enorm :))
Ce om, unde te-a mancat sa-ti pui si tu?;) Aha, veneai dupa o perioada de singuratate, si nu-ti iesisei din mana ? Deci va trebui sa am grija, ori sa nu ma obisnuiesc sa-mi pun singur zaharul, ori sa-mi amintesc de ce ai patit tu. Ca nu se face sa dau in diabet de la o problema asa marunta;);)
6898 raspunsuri
flory431
  Postat de flory431 la 14 ianuarie 2013 - 14:33  
Cu dedicatie speciala Brad.

In serile cu luna plina
Cand cerul este fara nori,
Cand vantul cu-adierea-i lina
Zburand usor iti da fiori,
Cand se imbraca toti copacii
Cu-a florilor impodobire,
Cand vine iarasi primavara
Inmiresmand intreaga fire,
In serile acestea triste,
Duioase si fermecatoare,
Gandurile mele catre tine
Pe-aripi de vant le las sa zboare
Si lacrimand sa-ti aminteasca
De clipele demult uitate
Sa-ti spuna cat de mult eu sufar
In trista mea singuratate.
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 14:45  

flory431

Cu dedicatie speciala Brad.

In serile cu luna plina
Cand cerul este fara nori,
Cand vantul cu-adierea-i lina
Zburand usor iti da fiori,
Cand se imbraca toti copacii
Cu-a florilor impodobire,
Cand vine iarasi primavara
Inmiresmand intreaga fire,
In serile acestea triste,
Duioase si fermecatoare,
Gandurile mele catre tine
Pe-aripi de vant le las sa zboare
Si lacrimand sa-ti aminteasca
De clipele demult uitate
Sa-ti spuna cat de mult eu sufar
In trista mea singuratate.
Esti foarte draguta, doamna, foarte frumoase versuri, spun asta nu ca sa te periez putin.
Pentru moment insa, nu-mi zboara gandurile catre nimeni din trecut, nu la forma de regret, iar amintirile sunt la locul lor, bine pastrate, si bine etichetate doar amintiri si atat.
15212 raspunsuri
andaayda
  Postat de andaayda la 14 ianuarie 2013 - 15:36  
Pfff...ce mare nenotocire s-a abatut asupra ta!...Ma tot mir cum mai rezisti...saracutul, domn Creanga:)))...O domnita sa-ti sufle in ciorba...nu vrei?Esti cam capricios...dar te-ai gandit ce ar fi daca ai pune tu...zaharul in cafeau altei persoane:)))
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 15:45  

andaayda

Pfff...ce mare nenotocire s-a abatut asupra ta!...Ma tot mir cum mai rezisti...saracutul, domn Creanga:)))...O domnita sa-ti sufle in ciorba...nu vrei?Esti cam capricios...dar te-ai gandit ce ar fi daca ai pune tu...zaharul in cafeau altei persoane:)))
Am fi aproape de sfarsitul lumii atunci. Nu stiu al catalea sfarsit, dar unul dintre ele. Motiv pentru care voi incerca, pe cat posibil, sa aleg nu dupa minte si frumusete, ci dupa modul cum se bea cafeaua. Cine bea fara zahar are deja un punct in plus. ;)
1135 raspunsuri
cata_lina
  Postat de cata_lina la 14 ianuarie 2013 - 15:51  
Eu doar m-am oferit sa-ti pun zaharul in cafea, chiar si frisca. de ce m-ai refuzat???:))))))))))
15212 raspunsuri
andaayda
  Postat de andaayda la 14 ianuarie 2013 - 15:54  

brad_brad

andaayda

Pfff...ce mare nenotocire s-a abatut asupra ta!...Ma tot mir cum mai rezisti...saracutul, domn Creanga:)))...O domnita sa-ti sufle in ciorba...nu vrei?Esti cam capricios...dar te-ai gandit ce ar fi daca ai pune tu...zaharul in cafeau altei persoane:)))
Am fi aproape de sfarsitul lumii atunci. Nu stiu al catalea sfarsit, dar unul dintre ele. Motiv pentru care voi incerca, pe cat posibil, sa aleg nu dupa minte si frumusete, ci dupa modul cum se bea cafeaua. Cine bea fara zahar are deja un punct in plus. ;)
Eu beau cafeaua amara si neagra...ciorba nu prea mananc...deci...am scapat pe cineva de cateva responsabilitati:)))Spun asta...domnule Creanga...incercand sa fiu un ton...cu atitudinea dumitale:)
997 raspunsuri
INycolae
  Postat de INycolae la 14 ianuarie 2013 - 15:59  
Da nu poti sa deschizi o discutie, ca repede apar domnisoarele si doamnele mistocare
997 raspunsuri
INycolae
  Postat de INycolae la 14 ianuarie 2013 - 16:00  

vatcO

Mai bine sa ti-l pui singur decat sa patesti ca mine cand mi-am pus eu zahar in cafea apoi mi-a pus si ea. Crede-ma ca 4 lingurite de zahar la o ceasca de cafea e enorm :))
Vrea sa scape de dvs. mai repede!
930 raspunsuri
Lex_D
  Postat de Lex_D la 14 ianuarie 2013 - 16:02  
Daca vrei nevasta doar ca sa-ti [una zaharul in cafea, mai bine-ti cumperi un robot.
E mai ieftin.
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 16:12  

cata_lina

Eu doar m-am oferit sa-ti pun zaharul in cafea, chiar si frisca. de ce m-ai refuzat???:))))))))))
Cand te-ai oferit??? am ratat eu asa oferta? Nu cred, hai mai ofera-te odata, pleeease:*:*
1135 raspunsuri
cata_lina
  Postat de cata_lina la 14 ianuarie 2013 - 16:14  

brad_brad

cata_lina

Eu doar m-am oferit sa-ti pun zaharul in cafea, chiar si frisca. de ce m-ai refuzat???:))))))))))
Cand te-ai oferit??? am ratat eu asa oferta? Nu cred, hai mai ofera-te odata, pleeease:*:*
Sa vin acuma? dar cafeaua s-a racit deja.mai bine raman peste noapte la tine si dimineata o gasesti fierbinte ( cafeaua) :)))))
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 16:16  
Catalino, nu te-as refuza, dar ce facem cu ala micu, la catel ma refer. Sigur nu isi baga boticul ?
1135 raspunsuri
cata_lina
  Postat de cata_lina la 14 ianuarie 2013 - 16:18  

brad_brad

Catalino, nu te-as refuza, dar ce facem cu ala micu, la catel ma refer. Sigur nu isi baga boticul ?
Garantat nu-si baga boticul. el sta de șase:)))))
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 16:29  

cata_lina

brad_brad

Catalino, nu te-as refuza, dar ce facem cu ala micu, la catel ma refer. Sigur nu isi baga boticul ?
Garantat nu-si baga boticul. el sta de șase:)))))
Sper sa ne ierte ceilalti useri care au postat aici. Simt ca trebuie sa ne retragem in privat, pentru detalii. Aaaaa, sa nu se gandeasca la prostii, ma refer la gramaj de zahar, frisca, tip de zahar...
1135 raspunsuri
cata_lina
  Postat de cata_lina la 14 ianuarie 2013 - 16:30  
At de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 16:29
0 0
cata_lina
brad_brad
Catalino, nu te-as refuza, dar ce facem cu ala micu, la catel ma refer. Sigur nu isi baga boticul ?
Garantat nu-si baga boticul. el sta de șase:)))))
Sper sa ne ierte ceilalti useri care au postat aici. Simt ca trebuie sa ne retragem in privat, pentru detalii. Aaaaa, sa nu se gandeasca la prostii, ma refer la gramaj de zahar, frisca, tip de zahar...

logic:))) eu sunt disponibila oricand
997 raspunsuri
INycolae
  Postat de INycolae la 14 ianuarie 2013 - 16:31  
Brad, cred ca ai sa primesti cafeaua inghetata de la cata_lina.
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 16:32  

INycolae

Brad, cred ca ai sa primesti cafeaua inghetata de la cata_lina.
Nu-i nimic, doar sa nu adauge soricioaica. Eu ma bazez pe faptul ca stie de gluma, altfel sunt mort.;)
1135 raspunsuri
cata_lina
  Postat de cata_lina la 14 ianuarie 2013 - 16:47  

brad_brad

INycolae

Brad, cred ca ai sa primesti cafeaua inghetata de la cata_lina.
Nu-i nimic, doar sa nu adauge soricioaica. Eu ma bazez pe faptul ca stie de gluma, altfel sunt mort.;)
Brad , esti favoritul meu nr 1 . :***********
3782 raspunsuri
Francisc10
  Postat de Francisc10 la 14 ianuarie 2013 - 16:50  
Nu-i normal sa-ti pui singur zahar in cafea,am inteles ca noile iphone au prevazuta pe viitor si aceasta optiune,costa doar 1000 de euro in plus,asteptam iphon-urile dotate cu masina de spalat si robot de bucatarie,ca filme porno se gasesc mai usor pe net...
1833 raspunsuri
WOLF2007
  Postat de WOLF2007 la 14 ianuarie 2013 - 17:19  
Tot la fel de normal ca si pusul prezervativului :)
31599 raspunsuri
kamelleon96
  Postat de kamelleon96 la 14 ianuarie 2013 - 17:24  
Oferta de piata e mare ,dar candidate putine ,asa ca ...pune-ti zahar cu masura singur ,sufla in ciorba daca e fierbinte :)))))))))))
525 raspunsuri
Dany_Schreber
  Postat de Dany_Schreber la 14 ianuarie 2013 - 18:15  
Nu-i normal sa-ti pui zahar, incearca ceva nou, pune miere
7298 raspunsuri
neanicu
  Postat de neanicu la 14 ianuarie 2013 - 21:36  
Ce-ai pus tu cu mana ta e bun pus...continuă
7273 raspunsuri
RigaCrypto
  Postat de RigaCrypto la 14 ianuarie 2013 - 21:41  
Bradutu: ai de la mine o oferta concreta: sa vin sa-ti pun zaharelul in cafea?
12620 raspunsuri
brad_brad

autor

  Postat de brad_brad la 14 ianuarie 2013 - 22:00  

RigaCrypto

Bradutu: ai de la mine o oferta concreta: sa vin sa-ti pun zaharelul in cafea?
Fugi de aici, tu de fapt vrei sa ma duci cu zaharelul:((
2073 raspunsuri
livone
  Postat de livone la 15 ianuarie 2013 - 08:58  
Sa fi cu bagare de seama pe cine alegi sa-ti faca cafeaua, sa nu te "arzi" a doua oara ..:))

Vei putea accesa forumul in momentul in care pozele tale sunt aprobate, momentan sunt in asteptare
Click aici pentru a adauga o poza.

jquery-ui-1.8.8.custom.min